Pandemia trwa już kilka miesięcy i nadal nie odpuszcza. Jest ogromne zapotrzebowanie na testy i inne materiały medyczne niezbędne podczas pandemii. Jakie dokładnie znaczenie ma w tym wszystkim logistyka? 

Znaczenie firm logistycznych w medycynie 

Transport leków i materiałów medycznych jest bardzo wymagający. Wymienione towary są bardzo podatne na zmianę temperatury. Dlatego często niezbędna jest jest stałość i ciągła kontrola podczas przewozu. MAT LOGISTIC dysponuje mniejszymi chłodniami o ładowności 1.3 t, odpowiednio przystosowanymi do takiego typu transportu. 

W dobie pandemii transport tego typu materiałów często wymaga ekspresowej realizacji. Musi dotrzeć o odpowiedniej porze do odbiorcy – tzw „ JUST IN TIME”, bez względu na dzień tygodnia. 

To nie wszystko!

Nie zapominajmy o tym, że taki transport, zwłaszcza materiałów związanych z panującą pandemią wymaga specjalnych zezwoleń/ dokumentów. Ma to zapobiec „czarnemu handlowi” towarem, cechującym się ogromnym popytem. Gdy brakuje dokumentów takich jak faktura, packing list, list przewozowy lub odrębne pozwolenie odpowiednich instytucji, towar może zostać zarekwirowany. 

Transport testów na Sars-Cov-2

Testy na koronowirusa są jednym z najważniejszych materiałów przywożonych podczas pandemii. Dlatego tak ważne jest dostosowanie się do wymogów transportu. Źle przygotowane próby do transportu mogą spowodować występowanie sfałszowanych wyników. 

Jak widzisz, transport leków i materiałów medycznych nie jest taki prosty. Musi być odpowiednio przystosowany pojazd do przewozu, mnóstwo dokumentów. Dlatego logistyka stanowi bardzo ważną rolę w medycynie. W przypadku omawianego transportu, nie ma mowy o pomyłce. Niedostosowanie się do wymogów prowadzi do zmniejszonego działania leków bądź całkowitego pozbawienia ich skuteczności.

Charakterystyka pojazdów chłodniczych do przewozu leków i materiałów medycznych MAT LOGISTIC

Pojazdy do przewozów leków i materiałów medycznych, będące do dyspozycji firmy MAT LOGISTIC zaopatrzone są w agregat chłodzący. Przestrzeń ładowni samochodu wyposażona jest w system monitorujący temperaturę, który umożliwia wydruk zakresu temperatur powstały podczas podróży z miejsca załadunku, do miejsca dostawy pod wskazany adres. 

Leki dodatkowo transportowane są w specjalnych pojemnikach izotermicznych, z wykorzystaniem suchego lodu lub wkładów chłodzących. Pojemniki te wykonane są ze styropianu o różnej grubości ściankach, w zależności od wymaganej temperatury dla poszczególnych leków. 

Zapraszamy naszych klientów do dokładnego sprawdzenia oferty na przewóz leków i materiałów medycznych. 

Z MAT LOGISTIC, w odpowiednich warunkach transportu, wszystko dotrze na czas!