Według statystyk, krajami najchętniej odwiedzanymi letnią porą przez Polaków są: Hiszpania, Włochy, Turcja, Grecja i Egipt.

Wielu z nas odwiedzając te malownicze państwa, zakochało się w panujących tam tradycjach, produktach, potrawach i stylach architektury. W tym roku, z powodu panującej pandemii, dużo polaków zrezygnowało z wykupionych wycieczek do tych malowniczych krajów. 

Głowa do góry! Jest na to rozwiązanie. 

Transport międzynarodowy jest tym, co pozwala chociaż trochę poczuć kulturę i smaki panujące w wymienionych wyżej krajach podczas pandemii. Ten dział gospodarki prężnie funkcjonuje, dostarczając Nam tamtejsze produkty. Nie tylko oliwa czy wino lub inne artykuły spożywcze. Pojawia się coraz więcej elementów dekoracyjnych, które zdobią nasze wnętrza (w tym nawet płytki ceramiczne) oraz inne rzeczy. 

Co i z jakiego kraju importujemy?

Hiszpania

Produkty spożywcze: wina, kawa, oliwy, sery kozie, owoce morza, kiełbasy i wędliny, cytrusy i egzotyczne owoce, ryże, soki oraz napoje

Inne produkty: glazura i płytki ceramiczne, meble, odzież

Włochy

Produkty spożywcze: wina, makarony, sery, kawa, wędliny, oliwa, świeże owoce i warzywa, przyprawy

Inne produkty: płytki ceramiczne, maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, metale nieszlachetne i wykonane z nich artykuły, pojazdy, samoloty, statki, odzież, sprzęt medyczny i chirurgiczny

Turcja

Produkty spożywcze: przyprawy i dodatki, kawy, herbaty, suszone owoce, słodycze, dania gotowe, ciasta, napoje

Inne produkty: kosmetyki, akcesoria kuchenne, ręczniki, odzież, sprzęt sportowy, dywany, orientalne dodatki dekoracyjne 

Grecja

Produkty spożywcze: wina i inne alkohole, oliwa i oliwki, sery, słodycze, przyprawy i zioła, 

Inne produkty: odzież, biżuteria, dekoracje do domu (np wazy), ogrodzenia, balustrady, kamień elewacyjny, 

Egipt

Produkty spożywcze: przyprawy, nasiona, kawa, herbata, chałwa, figi i przetwory z nich, 

Inne produkty: perfumy, przedmioty z miedzi i mosiądzu, dywany, biżuteria, wyroby galanteryjne, olejki zapachowe, papirus, odzież. 

Czy potwierdzasz, że transport międzynarodowy to niezbędny dział gospodarki? 

Czytając ten artykuł przekonałeś się, że transport międzynarodowy, jest bardzo istotnym elementem w systemie gospodarczym. Warto docenić, że dzięki niemu możemy nawet każdego dnia cieszyć się z dobrodziejstw pochodzących z uwielbianych destynacji. Dodatkowo, kto nie miał jeszcze możliwości wyjazdu z różnych przyczyn, ma szanse zbliżenia się do panujących obyczajów i smaków w innym kraju, poprzez zakup zagranicznych produktów. 

Wiwat transport międzynarodowy!