Nareszcie po 28 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią mieliśmy okazję do spotkań z kontrahentami na targach WARSAW PACK 2022

W dniach 26-28 kwietnia 2022 roku odbyły się VII Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i opakowań Warsaw Pack na terenie Ptak Warsaw Pack w Nadarzynie. Centrum Targowo-Kongresowe już po raz siódmy gościło przedstawicieli wszystkich gałęzi branży opakowaniowej. Targi Warsaw Pack cieszą się doskonałą opinią wśród zainteresowanych. 

Targi Warsaw Pack należą do dużych przedsięwzięć. Dlatego, w celu uporządkowania oraz ułatwienia szybszego dotarcia do interesujących stoisk zostały podzielone na strefy tematyczne:

  • Strefa Automatyki i Robotyki 
  • Strefa E-Commerce
  • Strefa Logistyki i Magazynowania
  • Strefa Opakowań
  • Strefa Techniki Pakowania
  • Strefa Etykiet, Etykietowania i Druku.

Warsaw Pack to wydarzenie, które skupia wszystkie gałęzie branży opakowaniowej i pozwala na dogodne warunki do profesjonalnych kontaktów biznesowych. Jako zwiedzający mogliśmy  zapoznać się z szeroką gamą opakowań do produktów spożywczych, medykamentów, chemikalii i kosmetyków. 

Najbardziej widoczny trend na rynku opakowań to produkcja opakowań w 100% ekologicznych, w pełni biodegradowalnych. Takie są opakowania z kartonu, gdyż jest w 100% odnawialny i w 100% biodegradowalny. Oprócz kartonu, do produkcji opakowań wykorzystuje się trzcinę cukrową, bambus, liście palmowe. Za tym trendem podążają również producenci maszyn które muszą być przystosowane do produkcji z materiałów pochodzących z recyklingu. 

Dodatkowo zobaczyliśmy, że półprodukty do produkcji opakowań mają również inne zastosowanie. Niektóre stoiska, meble, były w pełni wykonane z opakowań. Inni się nawet pokusili do stworzenia obrazu….

Targi nie tylko pozwoliły nam powrócić na stare tory czyli do bezpośrednich spotkań z klientami, które tak dobrze budują relacje z klientami, ale również nawiązaliśmy nowe kontakty i poszerzyliśmy naszą wiedzę o nowinki z branży.

Fotorelacja: