wiadukt

Zły stan techniczny 6 wiaduktów i ich niezgodność z obowiązującymi standardami to powód remontu na autostradzie A1. Między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód szykuje się wyburzanie, które odetnie ruch.

Rozbiórka zaplanowana na weekend 18-19 stycznia

Choć wyburzanie wadliwych wiaduktów rozpocznie się 18 stycznia utrudnień możemy spodziewać się już od piątku. 17 stycznia od godziny 16:00 kierowcy mogą natrafić na zatrzymania ruchu trwające nawet kilkadziesiąt minut. Będzie to powiązane z wprowadzaniem tymczasowej organizacji ruchu.

Odcinek między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim Zachód będzie zamknięty dla ruchu do 20 stycznia godziny 6-7 rano.

Objazdy:

  • Kierunek do Katowic- na węźle Tuszyn zjazd z A1 na DK 12/91 – przez Srock w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ na S8 i z niej na autostradę A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.
  • Kierunek do Łodzi- na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjazd w S8 (kierunek Warszawa), najbliższy węzeł – Piotrków Trybunalski Północ – skręt na DK 12/92. Na węźle Tuszyn kierunek A1 na Łódź i Gdańsk.

Nowe wiadukty w ciągu roku

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad informuje, że nowe wiadukty zostaną oddane do użytku w ciągu najbliższego roku. Wszystkie sześć wiaduktów zostanie wyposażonych w oddzielny ciąg pieszo-rowerowy. Zwiększony ma zostać również poziom nośności.