Mamy przyjemność transportować repliki Chińskiej Armii Terakotowej.

Jej historia rozpoczyna się w 1974 roku, gdy podczas prac ziemnych grupa chińskich rolników natrafiła całkiem przypadkiem na niezwykły skarb. Ziemia skrywała bowiem mauzoleum pierwszego, legendarnego cesarza Chin – Qin Shi Huanga.

cesarz-Qin-Shi-Huanga

Odegrał on niezwykle istotną rolę w kształtowaniu Chin, budując za swojego życia ich potęgę polityczną oraz militarną. Na kartach historii zapisał się jako niezwykle wprawny strateg i dowódca wojsk – podbijając liczne kraje i wcielając je do swojego imperium.

Postać takie rangi wymagała więc pochówku z odpowiednią celebracją i podkreśleniem statusu wodza, co łączy opowieść o cesarzu z jego armią. Nieopodal miejsca spoczynku ciała odnaleziono trzy komnaty skrywające setki figur wykonanych z terakoty, przedstawiających postaci chińskich żołnierzy piechoty, dowódców, łuczników oraz koni. Każda z rzeźb posiada indywidualne cechy czyniąc ją jedyną w swoim rodzaju.

Nasza firma ma przyjemność zajmować się transportem replik terakotowych żołnierzy pierwszego cesarza Chin.

Dzięki współpracy z POLSKO CHIŃSKĄ IZBĄ GOSPODARCZĄ z Gdyni  od 2012 roku jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczny i pewny przewóz eksponatów na wystawy organizowane na terenie całej Polski.

Chińska Armia Terakotowa określana jest jako 8 cud świata i zachwyca odwiedzających grobowiec Qin Shi Huanga. Polsko-Chińskiej Izbie Gospodarczej zostały wypożyczone repliki figur z Xi’an.

referencje-polsko-chinska-izba