Targi Tube Düsseldorf 2018

Rok 2018 odznaczył się kolejną edycją targów Düsseldorf Tube, będącej jedną z najbardziej imponujących imprez branży metalurgicznej. Dlaczego event ten jest tak ceniony wśród firm działających nie tylko w branży związanej z produktami metalowymi, ale i przedsiębiorstwami spoza niej?

Metalowe rury mogą wydawać się tematem nieciekawym i prozaicznym. W rzeczywistości jednak, choć są na co dzień niewidoczne, są absolutnie niezbędne dla utrzymywania naszego komfortu życia. Nic dziwnego zatem, że targi, na których główną tematyką jest ich produkcja oraz udoskonalanie, mają taki rozmach.

Imponująca skala

Skala tegorocznych targów Düsseldorf Tube, które trwały od 16 do 20 kwietnia, była imponująca. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1300 wystawców pochodzących z 53 różnych krajów (https://www.hm-businesstravel.com/en/blog/visit-wire-2018-tube-2018-dusseldorf/). Wśród wystawiających się firm można było znaleźć nie tylko przedstawicieli branży metalurgicznej, ale też chemicznej, energetycznej czy firmy logistyczne, takie, jak nasza, bez których o masowym transporcie tego rodzaju wyrobów nie byłoby mowy. Taka mnogość wystawców wymagała ogromnej przestrzeni, w związku z czym końcowy całkowity metraż powierzchni targów wyniósł 120 000 metrów kwadratowych.

Nowi przedstawiciele

 

Podczas targów Düsseldorf Tube wystawcy skupiali się na kilku najważniejszych dla branży obszarach tematycznych. Jednym z nich były nowe rozwiązania w dziedzinie maszyn służących do wytwarzania rur. Prezentowano również technologie związane z modyfikowaniem oraz naprawą sprzętu (https://www.itatube.org/newsdetail.php?ID=11497). Inny obszar, do którego często nawiązywali wystawcy, stanowiło testowanie rur oraz rozwiązania służące do pomiarów i kontrolowania ich stanu. Ciekawą i bardzo istotną nowinką było pojawienie się wystawców z Chin – to pierwszy raz, gdy przedstawiciele z tamtejszego regionu zawitali na targi do Düsseldorfu. To bezprecedensowe wydarzenie wynika z faktu, iż Chiny mają coraz większe zapotrzebowanie na produkty, jakie można było zobaczyć na niemieckich targach.

Targi Tube Düsseldorf

Düsseldorf Tube wciąż pozostaje największą imprezą w branży rur, która wyznacza trendy obowiązujące w tej części rynku metalurgicznego. O wadze wydarzenia świadczą między innymi liczba wystawców oraz pojawienie się przedstawicieli z Chin, które stają się coraz istotniejsze dla branżowego rozwoju.