Telewizyjny kanał Discovery towarzyszy nam już od blisko 30 lat.

Popularnonaukowe programy emitowane przez stację zyskały sobie miłośników w wielu krajach na całym świecie w tym również w Polsce. Wraz z nadejściem nowej, jesiennej ramówki stacja przygotowała dla nas program z rodzimego podwórka, o którym warto wspomnieć.

Polscy Truckersi

Bo o nich konkretnie mowa – pojawią się na naszych ekranach już w Październiku. Program opowiadać będzie o codziennej pracy kierowców ciężarówek z naszego kraju i ich perypetiach. Wzorować będzie się na podobnych seriach jakie zyskały sporą popularność w innych krajach – m.in Ameryce czy Australii. Producenci liczą więc na równie duże zainteresowanie polskiej widowni dzięki ujawnianiu nie dostrzegalnych na co dzień stron tego zawodu.

Poznamy sylwetki kilku kierowców, ich historie oraz motywacje stojące za wyborem tej a nie innej profesji. Bohaterom będziemy również towarzyszyć gdy będą transportować ładunek zarówno w kierunku zachodniej Europy jak również i zza wschodnią granicę.

Wśród postaci szczególną uwagę wzbudza Patrycja Rzenno ,,Almerka”, o której materiał już jakiś czas temu przygotował program Dzień Dobry TVN.

https://www.youtube.com/watch?v=vlRlaSEOCXY

Na tą chwilę planowanych jest kilka odcinków w sezonie jesienno-zimowym. Zapewne jeśli program będzie cieszył się sporą popularnością możemy spodziewać się postania nowych. Nie pozostaje nam teraz nic, jak tylko czekać do października 🙂