Już wkrótce transport holenderskimi drogami może być płatny

Plany wprowadzenia nowego podatku pojawiły się po wdrożeniu opłaty drogowej rzez Belgię, co w sposób organiczny przełożyło się na zwiększenie ruchu tranzytowego pojazdów ciężarowych na terenie Holandii.

holandia-oplata-drogwa

Przypomnijmy – od 1 kwietnia na terenie Belgii przewoźników obowiązują nowe przepisy i stawki transportowe, które odbiły się falą protestów na terenie całego kraju. Jednocześnie władze Holandii odnotowały stopniowy wzrost natężenia ruchu ciężarowego na swoich drogach, co jest skutkiem działań branży transportowej do minimalizacji kosztów przewozu.

Potrzebujesz zaufanego transportu międzynarodowego?

Trend ten jest na tyle widoczny, iż wkrótce pozycja Holandii jako kraju tranzytowego może ulec gwałtownej zmianie.  W związku z tym faktem Holandia również rozważa prowadzenie opłaty drogowej wzorowanej na belgijskich rozwiązaniach – opierających koszt na ilości przejechanych kilometrów.

Zwolennicy rozwiązania wskazują na potrzebę amortyzacji kosztów zużycia infrastruktury drogowej i dodatkowych zysków dla budżetu z tytułu wzmożonego ruchu na drogach kraju.

Rozmowy na ten temat dopiero się toczą, szczegóły ustaleń poznamy wkrótce.