W tym roku mieliśmy przyjemność gościć na międzynarodowych, prestiżowych targach Bauma.  Od wielu lat są to wiodące targi związane z branżą budowlaną, przemysłową i górniczą. Na ponad 600.000 m2  powierzchni wystawowej swoje produkty przedstawiło ponad 3,7 tysiąca firm z całego świata.

Rangę wydarzenia najlepiej oddaje liczba odwiedzających, którzy stawili się na targach. W tym roku przez hale wystawowe przewinęło się niemal 620 000 uczestników! W ten sposób Bauma pobiła swoje dotychczasowe rekordy.

Film zaczerpnięty z konta YouTube „Holzi”.

Wszędzie digitalizacja

Niemieckie targi w dużej mierze były w tym roku poświęcone cyfrowym rozwiązaniom. Digitalizacja, jak twierdzili wszyscy wystawcy, jest  obecnie „megatrendem” w przemyśle maszyn budowlanych. Czujniki i interfejsy komunikacyjne zbierające i oceniające dane są teraz standardem. Dzięki cyfryzacji maszyny i pojazdy są także coraz czystsze, cichsze i bardziej wydajne, wiele z nich wyposażona jest w napęd elektryczny lub hybrydowy.

 

 

Dzięki targom nawiązaliśmy wiele dobrze rokujących relacji. Dowiedzieliśmy się także czym kopano tunel pod kanałem La Manche. Obejrzeliśmy setki koparek, dźwigów i maszyn – niezwykle innowacyjnych.

Najważniejsze jest jednak to, że wiemy jak i umiemy to wszystko przewozić!