Nie jest tajemnicą, że nasze usługi transportowe świadczymy właśnie z Gdyni

Postanowiliśmy więc przybliżyć Państwu nieco historię i klimat naszego miasta – zarówno jako ośrodka miejskiego jak również i miejsca prowadzenia biznesu. Mamy nadzieję, że przekazane tutaj informacje okażą się dla Państwa ciekawe i zachęcą być może do odwiedzenia nas osobiście w niedalekiej przyszłości 🙂

gdynia-o-miesice

Odrobina historii

Gdynia uzyskała prawa miejskie stosunkowo niedawno bo zaledwie w 1926 roku. Od tamtej pory z małej wsi rybackiej przekształciła się prężnie działającą aglomerację – dom dla blisko 250 tysięcy mieszkańców oraz licznych firm, instytucji i innych form działalności.

We wczesnym okresie swojego istnienia mała wieś służyła głównie jako dom dla lokalnej populacji rybaków oraz wraz z biegiem czasu – miejsce wypoczynku dla amatorów morskich kąpieli. Lokalna gospodarka reagowała aktywnie na te trendy, przekształcając się stopniowo w ośrodek turystyczny.

Dynamiczny napływ ludności oraz kapitału był bezpośrednio związany z rozwojem infrastruktury portowej, o czym opowiemy za chwilę.

gdynia-historia

Portowy transport

Gdynia słynie oczywiście ze swojego portu, który w swoim pierwowzorze istniał na 6 lat przed uzyskaniem przez wioskę praw miejskich. Logiczne więc jest iż praktycznie cała lokalna gospodarka opierała się w tamtych czasach na morzu i transporcie morskim. Wraz z rozwojem wydarzeń historycznych znaczenie portu w Gdyni odgrywało coraz większe znaczenie, zwłaszcza uwzględniając sytuację polityczną wokół ówczesnego Gdańska.

Decyzja o budowie zapadła w 1920 roku – dokładnie 2 lata po od odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Po dziś dzień port służy miastu nie tylko ze względu na swoje walory praktyczne i gospodarcze  ale również jest charakterystyczną  wizytówką regionu. Jest to drugi co do wielkości port w kraju.

Transport Gdynia – Mat Logistic

Gdynia dziś

Współczesna Gdynia jest miastem prężnym i dynamicznym z nowoczesną infrastrukturą i centrami usługowymi. Istotnym aspektem są jej walory turystyczne jako miejsca docelowego dla nadmorskiego wypoczynku wielu krajowych i zagranicznych gości. To również ośrodek prężnie działającego biznesu oraz rozbudowanej struktury transportu, która musi nadążać za rosnącymi potrzebami lokalnego portu.

gdynia-dzis

Gdynia to również liczne imprezy i wydarzenia kulturalne o zasięgu lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim lub nawet europejskim. Open’er Festiwa, Gdynia Blues Festival czy Festiwal Filmowy Gdynia to tylko nieliczne pozycje z bogatego kalendarza eventów odbywających się w mieście.