Rozwijać pasję przyszłych pracowników sektora TSL

Akademia TransEdu jest inicjatywą realizowaną w polskich szkołach i uczelniach  już od 3 lat. Daje ona szansę uczniom i studentom wiążącym swoją przyszłość z pracą w branży logistycznej i transportowej na wykształcanie praktycznych umiejętności oraz wiedzy przydatnej w rozwijaniu ich przyszłych karier. Program projektu zakłada udostępnienie uczestnikom fachowej wiedzy i zagadnień branżowych poprzez organizowanie spotkań i wykładów z praktykami, zajęć interaktywnych jak również projekcję filmów i prezentacji tematycznych.

transedu-mini

Dla najlepszych uczestników przewidziano wiele dodatkowych możliwości:

  • Studenci mogą spodziewać się otrzymania oficjalnych certyfikatów potwierdzających i wiedzę, jak również planowany jest program staży realizowanych w firmach transportowych i szeroko rozumianej logistyce.
  • Uczniów z pewnością zaciekawi możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim turnieju wiedzy logistycznej – TransEdu – niosącym ze sobą cenne nagrody jak również i certyfikaty poziomu wiedzy.

Sam pomysł prowadzenia akademii zyskał liczne grono zwolenników – zarówno po stronie samych uczestników, placówek edukacyjnych po przedstawicieli firm logistycznych, którzy upatrują w tym projekcie duże szanse na wczesne kształcenie solidnej i odpowiadającej potrzebom rynku pracy – kadry specjalistów.

Szczegółowe informacje na temat inicjatywy, jej programów oraz planowanych wydarzeń dostępne są na witrynie: http://edu.trans.eu/